ABD Milli Takımı’nın yeni formaları belli oldu

ABD Olimpik Milli Takımı’nın iki basketbol yıldızı Çarşamba günü 2024 Olimpiyat Oyunları’nda giyilecek formaları tanıttı.

Phoenix Suns forveti Kevin Durant, ön tarafta beyaz harflerle USA yazan ve lacivert süsleme bulunan beyaz üniformaların modelliğini yaptı.

Formanın ortasında beyaz bir yıldızla birlikte, yanlarda lacivert bir şerit, puslu bir kırmızıya dönüşmeden önce aşağıya doğru iniyor.

Las Vegas Aces’in yıldız forveti A’ja Wilson, dikey desen, kırmızı yazı ve beyaz süslemeli kırmızı bir iplik baskısı giydi. Beyaz baskıya benzer şekilde, üniformada ayrıca şort boyunca puslu kırmızıya dönüşen lacivert bir şerit ve altta kırmızı bir yıldız bulunur.

Kadın takımında Wilson’ın yanı sıra WNBA’in en iyi yıldızları yer alacak. Bunlar arasında Seattle Storm guardı Jewell Loyd, Phoenix Mercury oyuncuları Brittney Griner ve altıncı Olimpiyatlarda oynayacak olan Diana Taurasi ile New York Liberty takım arkadaşları Breanna Stewart ve Sabrina Ionescu yer alacak .

Erkek Takımı’nda, beşinci Olimpiyat Oyunları’na katılacak olan Los Angeles Lakers forveti LeBron James, Minnesota Timberwolves guardı Anthony Edwards ve Golden State Warriors guardı Stephen Curry gibi çok sayıda yıldız yer alıyor.

ABD Olimpiyat Takımı turnuvaya mutlak şampiyonluk parolasıyla çıkıyor.

ABD Kadın Basketbol Takımı’nın koçu Cheryl Reeve son yaptığı açıklamada altın madalya için ellerinden geleni yapacaklarını ve başarıdan emin olduğunu açıkladı.

Paris Olimpiyat Oyunları açılış töreni 26 Temmuz’da. ABD Takımı’nın erkek takımı ilk maçını 28 Temmuz’da Sırbistan’a karşı oynayacak. Kadın takımı ise 29 Temmuz’da Japonya ile karşılaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir