Apple Vision Pro, Üçüncü Taraf Ödeme Yöntemlerine İzin Vermeye Başladı

Birkaç gün önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın son dönemlerdeki en inovatif ürünü Vision Pro‘nun ABD dışına çıktığından bahsetmiştik. Bu bağlamda; karma gerçeklik başlığı bazı Avrupa ülkelerinde ön siparişe açıldı.

Şimdiyse Apple’dan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Şirket, visionOS’un üçüncü taraf ödeme yöntemlerine izin vermeye başladığını açıkladı. “visionOS 1.2” sürümü ile çalışan tüm Apple Vision Pro’lar, üçüncü taraf ödemelere destek verecek.

Apple’ın böyle bir karar almasının nedeni, Avrupa Birliği Dijital Piyasalar Yasası

Apple’ın Vision Pro için üçüncü taraf ödeme yöntemlerini aktif etmesinin başlıca nedeni, Avrupa Birliği Dijital Piyasalar Yasası (DMA). Bilindiği üzere şirket, ilgili yasa kapsamında iOS ve iPadOS için de üçüncü taraf ödeme hizmetlerini aktif etmek zorunda kalmıştı. Şirket, DMA’ya aykırı davranmamak adına visionOS için de benzer bir karar almış oldu.

Apple Vision Pro’da üçüncü taraf ödeme yöntemlerinin aktif edilmesiyle ilgili aktarabileceklerimiz bu kadar. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanması hâlinde sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir