Samsung Galaxy telefonunuzu güncelleme öncesi bunları yapın!

Teknoloji devi son güncellemesi One UI 6.1 versiyonunu Galaxy S24 serisi ile birlikte duyurdu. Galaxy S24 serisinden sonra daha eski cihazlara güncellemeyi yayınlamaya başlayan Samsung, şimdi daha fazla cihaza yeni yazılımı getiriyor. Birçok yenilikle gelen güncellemeyi Galaxy telefonunuza veya tabletinize indirmeden önce yapmanız almanız gereken önlemler var. Gelin beraber bakalım.

Samsung Galaxy One UI 6.1 güncellemesinden önce yapmanız gerekenler

One UI 6.1 işletim sistemini S24’ten hemen sonra ilk başta 2023 yılında tanıtılan modellere sınırlayan firma, daha sonrasında 2022 yılında tanıtılan amiral gemilerini de uyumlu modellere dahil etti. Güncellemeyi yaparken ortaya çıkan telefona erişim hatası gibi problemlerle karşılaşan kullanıcıların geri dönüşleriyle güncellemeyi bir süreliğine durduran firma, şu anda düzenli olarak yayınlamaya devam ediyor.

Samsung Galaxy S24, S23, S22, S21, S23 FE, Z Fold 5, Z Flip 5, Z Fold 4, Z Flip 4, Z Fold 3, Z Flip 3, Tab S9, ve Tab S8+ serileri için indirilebilir olan güncelleme, Google Circle to Search gibi birçok yenilik getiriyor. Ancak güncellemeyi indirmeden önce birkaç önlem almanız iyi olacaktır.

Yedekleme yapın

Bir güncellemeyi indirmeden önce yapılması gereken en önemli husus, yedekleme yapmaktır. Özellikle büyük güncellemelerden önce oluşabilecek sorunlara karşın yedekleme yapmak iyi bir önlem olacaktır. Galaxy telefonunuzu veya tabletinizi yedeklemenin birçok yolu varken, en kolayı geçici bir yedekleme olabilir. Cihazınızın Ayarlar uygulamasında bulunan Hesaplar ve Yedekleme kısmında ister Samsung Cloud’a isterseniz de Google Drive üzerinde yedekleme yapabilirsiniz.

Ekran kilidini kaldırın

Güvenlik açısından belki size rahat vermeyebilir fakat One UI 6.1 gibi büyük bir güncelleme indirmeden önce yapmanız gerekenler arasında cihazınızın güvenlik kilidini kaldırmak bulunuyor. Diğer kullanıcıların yüzleştiği sorunlardan biri olduğunu da göz önüne alırsak ve kaldırmak isterseniz, Ayarlar uygulamasından Kilit ekranı bölümüne giderek buradan kurduğunuz güvenlik önlemini kaldırabilirsiniz.

Peki ya siz Samsung Galaxy One UI 6.1 güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir